• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Andie the Great

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Amperland, NY

  • Burrow

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • No Ordinary Man

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Downhill

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • The Hidden Life of Trees

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Keyboard Fantasies: The Glenn Copeland Story

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Ash

    ★★★