Zap has logged 88 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
06
White Christmas

White Christmas

1954
×
Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Family Man

The Family Man

2000
×
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
04
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read prior review Edit this entry  
14
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
Edit this entry  
31
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Heretic

The Heretic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Retreat

The Retreat

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry