Brendon has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Droving

The Droving

2020
×
★★★
Edit this entry