• Can't Get You Out of My Head

    ★★½

  • Amperland, NY

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★

  • Earth Crisis

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Irresistible

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Long Gone Summer

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Eddy

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Tesla

    ★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bastards' Road

  • December 27, 2019

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Another Day at the Office

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette