• House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★½

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★

  • A Family

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Rogue City

    ★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Paramedic

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Swarm

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½