briandude has logged 375 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zenon: Z3

Zenon: Z3

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry