briandude has logged 30 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon: Jirachi Wish Maker

Pokémon: Jirachi Wish Maker

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry