brianwcollins has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pets United

Pets United

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fangs of the Living Dead

Fangs of the Living Dead

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Siege

Siege

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry