• Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Locked Down

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Audrey

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King