Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry