• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Wrath of Man

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Chelsea Handler: Evolution

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • The Way I See It

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Old Guard

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • Arkansas

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Game Over, Man!

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½