Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom Petty, Somewhere You Feel Free

Tom Petty, Somewhere You Feel Free

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slash: Raised On the Sunset Strip

Slash: Raised On the Sunset Strip

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
There Is No

There Is No "I" in Threesome

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Story of Richard O

The Story of Richard O

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Islands

Islands

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Messe Noire

Messe Noire

1928
×
★★½
Edit this entry  
07
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fat Pizza

Fat Pizza

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
13
See You Soon

See You Soon

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry