• All Too Well: The Short Film

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Prom

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • They Come Knocking

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s