• Godzilla vs. Kong

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • I Feel Pretty

    ½

  • Alex Strangelove

    ½

  • Blockers

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★½

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • EMO the Musical

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★