bronaduffy has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Little Voice

Little Voice

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry