brookeburns has logged 49 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cat in the Wall

Cat in the Wall

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Million Happy Nows

A Million Happy Nows

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Liz in September

Liz in September

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wake Up

Wake Up

2020
×
Edit this entry  
16
Tru Love

Tru Love

2013
×
★½
Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
09
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
04
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry