Sort by

brooke has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Edit this entry  
09
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry