Sort by

brooke has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry