Anthony has logged 278 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gotcha!

Gotcha!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry