• The House

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Colin in Black & White

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★½

  • My Name

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Same Breath

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Snake Dick

    ★★½

  • New Order

    ★★★

  • Shadow Country

    ★★★★

  • The Monopoly of Violence

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Fukushima 50

    ★★

  • Dark Dreams

    ★★

  • Jauría

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sisters Apart

    ★★★★

  • Sergio

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★½

  • The Courier

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • First Goodbyes

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • State Funeral

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Atlantis

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★