Bruno has logged 202 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Beautiful Broken Brain

My Beautiful Broken Brain

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lo

Lo

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry