Bryce has logged 509 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Cops vs. Thugs

Cops vs. Thugs

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
30
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Payback

Payback

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Goon

Goon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Small One

The Small One

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rusty Knife

Rusty Knife

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yakuza Graveyard

Yakuza Graveyard

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drums Along the Mohawk

Drums Along the Mohawk

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Far Country

The Far Country

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fedora

Fedora

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Carter

Get Carter

2000
×
★½
Edit this entry  
15
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★★
Edit this entry