• Hawkeye

    ★★★★

  • Crossfire

    ★★★★★

  • The Anderson Tapes

    ★★★★

  • In the Cut

    ★★★★

  • Till the End of Time

    ★★½

  • Rachel and the Stranger

    ★★★½

  • The Red Pony

    ★★★

  • Where Danger Lives

    ★★★½

  • Alpha Dog

    ★½

  • Track of the Cat

    ★★½

  • Intimidation

    ★★★★

  • Dersu Uzala

    ★★★★

  • Shadow of the Thin Man

    ★★★

  • Klute

    ★★★★½

  • The Bakery Girl of Monceau

    ★★★½

  • The Big Sky

    ★★★★

  • The Big Steal

    ★★★★★

  • Henry V

    ★★★★