Sort by

Megan has logged 42 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Big Hand for the Little Lady

A Big Hand for the Little Lady

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Honeymoon Stand-Up Special

The Honeymoon Stand-Up Special

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stay Woke The Black Lives Matter Movement

Stay Woke The Black Lives Matter Movement

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Violence of a Civilization without Secrets

The Violence of a Civilization without Secrets

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Traffik

Traffik

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold Deck

Cold Deck

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Acrimony

Acrimony

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry