• Host

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★

  • World War Z

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • Sinister

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★½

  • Zombieland

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • I Am Legend

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Saw

    ★★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Blade

    ★★★½

  • Scream 2

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Gremlins

    ★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Friday the 13th

    ★★½

  • Alien

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★½

  • Jaws

    ★★★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★