amanda has logged 32 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orozco the Embalmer

Orozco the Embalmer

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Lakes

13 Lakes

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ten Monologues from the Lives of the Serial Killers

Ten Monologues from the Lives of the Serial Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
May

May

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beast

The Beast

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry