Lyd has logged 24 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Other People

Other People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alad'2

Alad'2

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry