Lyd has logged 14 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Predator

Predator

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry