mel has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Steps Above Heaven

Three Steps Above Heaven

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Edit this entry