• This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Jockey

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • Superior

    ★★½

  • Passing

    ★★★

  • Ailey

    ★★★

  • Playing With Sharks

    ★★★

  • Strawberry Mansion

  • How It Ends

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • The Longest Dream I Remember

    ★★★½

  • Wiggle Room

    ★★★½

  • Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Raspberry

    ★★½

  • White Wedding

    ★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Bruiser

    ★★★

  • Yoruga

    ★★★½

  • Five Tiger

    ★★★½

  • Searchers

    ★★★★

  • BJ's Mobile Gift Shop

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★

  • In the Air Tonight

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Ava from My Class

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Forever

    ★★★½

  • There's Cake

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★

  • Zappa

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Flex

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lata

    ★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Mountain Cat

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Inheritance

    ★★★½

  • Sophie Jones

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Hopper/Welles

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½