Rob has logged 523 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dancing Lady

Dancing Lady

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love on the Run

Love on the Run

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Pigs Fly

When Pigs Fly

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Bowery

The Bowery

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Made

Made

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Looker

Looker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harriet Craig

Harriet Craig

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Karate Christmas Miracle

A Karate Christmas Miracle

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen Bee

Queen Bee

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Irene & Marie

Irene & Marie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Billy Topit

Billy Topit

2015
×
Edit this entry  
03
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I-94

I-94

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Michigan Avenue

Michigan Avenue

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Rage in Harlem

A Rage in Harlem

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry