Rob has logged 55 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bit

Bit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disgraced

Disgraced

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ok, Call Me Back

Ok, Call Me Back

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tingle Monsters

Tingle Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arcade

Arcade

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Laggies

Laggies

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Contamination

Contamination

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Art History

Art History

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
When She Runs

When She Runs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry