ButtNugget has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
EXIT

EXIT

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Island

The Island

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Samurai Marathon

Samurai Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louder! Can't Hear What You're Singin', Wimp!!

Louder! Can't Hear What You're Singin', Wimp!!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry