barbora has logged 240 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Brothers

Three Brothers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry