ines has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
White Chocolate

White Chocolate

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cokeville Miracle

The Cokeville Miracle

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
The Swarm

The Swarm

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Borgman

Borgman

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hosts

Hosts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Shopper

Home Shopper

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Unhinged

Unhinged

2020
×
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry