Chris has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Charisma

Charisma

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Creepy

Creepy

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
A Private War

A Private War

2018
×
★½
Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry