Chris has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★
Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
17
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Confessions

Confessions

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry