• Kiss Me Deadly

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • The Fearless Vampire Killers

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • The Big Heat

    ★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★★

  • Harmonium

    ★★★

  • The Last Tree

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • White Squall

    ★★★

  • Piercing

    ★★★

  • August: Osage County

    ★★★

  • Beast

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Lonely Are the Brave

    ★★★

  • Blow Out

    ★★★

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★

  • Vera Drake

    ★★★