• Borat Subsequent Moviefilm

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • De mon âme à ton âme

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★½

  • Bluesman

  • Warp Speed Chic

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★½

  • Leading Lady Parts

    ½

  • A Quiet Place

    ½

  • Wobble Palace

    ★★

  • Lords of Chaos

  • Butterflies

    ★★½

  • Hereditary

    ½

  • Searching

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Ketchup

    ½

  • Faces Among Icons

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • The Keepers

    ★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Phoenix Forgotten

  • Lucky

    ★★

  • Gaye Su Akyol Inleten Nagmeler

    ★★★

  • Get Out

  • The Good Struggle

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Athos

    ★★½

  • The Wailing

    ★★

  • This House Has People in It

    ½

  • Little Sister

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Love Is the Message, the Message Is Death

    ★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Scooby-Doo! Moon Monster Madness

    ★★

  • The Witch

  • The Interview

    ½

  • Poppies

  • Made of Air

    ★★

  • Scooby-Doo! Frankencreepy

  • As Above, So Below

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Maleficent

  • From Runes to Ruins

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Moms

    ½

  • The Wolf of Wall Street

    ★½

  • Linklater // On Cinema & Time

    ★★

  • The Sacrament

  • Under the Skin

    ★★★

  • Scooby-Doo! Stage Fright

  • Ideas Man

    ½

  • The Great Gatsby

  • Willow Creek

    ½

  • The Conjuring

    ½

  • The Dyatlov Pass Incident

  • Malaria

    ★½