Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks

Freaks

2018
×
Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry