• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Red Dot

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Socorro, Virei uma Garota!

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Slender Man

    ★½

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Happiness

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Batman vs. Two-Face

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★