caden has logged 24 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Locke

Locke

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sada

Sada

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry