• The Farewell

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★½

  • Disobedience

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • Giants of the Deep Blue

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½