• The Favourite

    ★★★½

  • Ms .45

  • Bamboozled

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Legally Blonde

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Producers

    ★★½

  • The Notebook

    ★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Battle of Algiers

    ★★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★★½