Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Juntos e Enrolados

Juntos e Enrolados

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Part Deux

Part Deux

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Master, a Building in Copacabana

Master, a Building in Copacabana

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marighella

Marighella

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry