caitangeleigh has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
The Guide to the Perfect Family

The Guide to the Perfect Family

2021
×
★★
Edit this entry  
09
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry