• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Grudge

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Greed

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★

  • Brightburn

    ★½

  • The Hustle

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

    ★½