Calum has logged 36 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brotherhood

Brotherhood

2016
×
½
Edit this entry  
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Joe the King

Joe the King

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Yowamushi Pedal: The Movie

Yowamushi Pedal: The Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
½
Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I.C.U.

I.C.U.

2009
×
½
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Forest

Dark Forest

2015
×
½
Edit this entry  
02
Bunni

Bunni

2013
×
½
Edit this entry  
01
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★★★
Edit this entry