calamityhey has logged 38 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Theater in Trance

Theater in Trance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nervous Translation

Nervous Translation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Our House

Our House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Buddha+

The Great Buddha+

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Road to Magnasanti

The Road to Magnasanti

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
May Days

May Days

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
time/ OUT OF JOINT

time/ OUT OF JOINT

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Galaxie

Galaxie

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry