Sort by

Caleb has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burn the Witch

Burn the Witch

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Departure

Departure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Yvonne Orji: Momma, I Made It!

Yvonne Orji: Momma, I Made It!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ishtar

Ishtar

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry